Garanti ve İade

 

Garanti Koşulları

 

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde ithalatçı veya imalatçı firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

 

İptal İade ve Değişim Koşulları

 

 

1. Otomarketin.com koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan alınan her ürünün   doğru ve hasarsız şekilde ulaştırılmasından sorumludur. 

 

Otomarketin.com Tüketici Hakları Kanunu'na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir. 

 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firması yetkilisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız ve değişim için kargo firması yetkilisine iade ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 

 

 

2. İptal İade ve Değişim Koşulları 

 

2.1 Değişim Koşulları 

 

14 gün içerisinde değiştirme hakkı: Kulanılmamış ve ambalajı bozulmamış ürünleri değiştirmek istediğinizde ürünleri faturasıyla birlikte Otomarketin.com iletişim adresine Aras Kargo firması ile gönderebilir ve değiştirebilirisiniz.
 

Otomarketin.com 'dan alınan ürünün ayni bedelin altında bir ürün ile değişimi yapılamamaktadır, ücret iadesi yapılamamaktadır. 

 

Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir. 

 

 

2.2 İade Etme Koşulları 

 

14 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, Otomarketin.com iletişim hattından yada bilgi@otomarketin.com mail adresi üzerinden iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz.Siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürün ve faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. 
 

İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satıla bilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin ambalajının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait varsa tüm aksesuarların ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur. 

 

İade etmek istediğiniz ürünü, 14 gün içerisinde Aras Kargo (Anlaşma no: 2127154551435) ile Otomarketin.com adresine göndermeniz gerekmektedir.Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Otomarketin.com karşılamamaktadır. 

 

 

2.2.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü 

 

İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler Otomarketin.com tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren yedi iş günü içerisinde ücret iadesi gerçekleşmektedir.

 

-Kredi Kartı ile yapılan ödemeler için iptal işlemi gerçekleştirildiğinde provizyon kodu tarafınıza telefon ve mail yoluyla bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

-Havale sistemiyle yapılan ödemelerde belirtmiş  olduğunuz banka hesap bilgisine ürün tutarı iadesi yapılmaktadır.

 

 

Not: Ürün iadelerinde,ürün tutarından kargo ücreti düşülerek kalan bakiye hesabınıza aktarılır.

 

 

2.3 İade Etme Koşulları 

 

Sipariş verildikten sonra 2 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış  olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 2 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz. 

 

3. İade Adresi Bilgilendirme Esasları 

 

İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır. 

 

İade Adresi: Otomarketin.com - Hacı Halil Mah. 1231 Sokak No:32/A , Gebze-Kocaeli /

Aras Kargo (Anlaşma no: 2127154551435)

 

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı için 0850 304 14 85 nolu Otomarketin.com Müşteri Danışma Hattı'nı hafta içi her gün 09:00 - 17:30 saatleri arasında arayabilirsiniz. 

 

Destek: bilgi@otomarketin.com veya 0552 705 14 85 numaralı telefonumuzdan siparişiniz hakkında bilgi edinebilir, görüş ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz. 

 

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

Yukarı Git

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5